SOKAK KÖPEKLERİ

Ana Sayfa  /  Duyurular

   Değerli komşular,
Site yönetimi olarak, Sitemiz içersinde veya mahallemizde bulunan Sokak Köpeklerinin barınma ve beslenmesi ile Gölbaşı Belediyesi ve Çankaya Belediyesine ait Köpek Barınak evlerinin işlevsiz olması nedeniyle, sizlerden başı boş dolaşan köpekler hakkında şikayetler almaktayız.
 
       Konu ile ilgili olarak, Gölbaşı Belediyesine başı boş dolaşan köpeklerin mahallemiz, sitemiz dışında bir yerde barınaklandrılması için yazılar yazdık, aldığımız cevaplar 5199 Sayılı Hayvanları Korumu Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan yönetmelikler çerçevesinde yapılan son işlem kısırlaştırılarak aşısı yaptırılarak biraktıklarını ifade etmektedirler.
 
      Belediye Başkanı ve sorumlulu yöneticilerler Başı boş daloşan köpeklerle ilgili haklı şikayetlerimiz ne yazıkkı sonuçsuz kalmakta, hatta yöneticiler bile Başı boş dolaşan köpeklerle ilgili şikayetler için verilen her üç dilekçeden ikisinin buna ait olduklarını ifade etmektedirler.
 
     Sitemiz içinde dolaşan köpeklerle ilgili olarak site sakinlerimiz arasında Sevgi ve Sevgisizlik gibi kavram arasında kalmaktayız. Görevlilerimiz elinden gayreti göstererek dışarı çıkartıyoruz, ancak sakinlerimiz veya çocuklarımız tarafından köpeklerin site içinde beslendiklerine şahit olmaktayız.
 
     Site yönetimi olarak, bu köpeklerin site içinde beslenmesine karşıyız, köpek sevgisini yaşamak isteyen sakinimiz site dışında boş arazide besleyebilir, Küçük çocuklarımız ve bayan sakinlerimiz sabah işe gidiş ve gelişlerinde, geceleri havlamaları ile oluşan rahatsızlık hepimizin problemi durumunda.
 
     Gölbaşı Belediyesi bu konuda ilgi Kanun gereği çaresiz olduklarını, yeterli barınaklarının bulunmadığını ifade etmektedirler. Lütfen başı boş dolaşan köpekleri site içinde beslemeyelim,köpeklerin taşıdığı hastalıklar ,yiyeceklerin uygunsuz bir şekilde dağılımı kötü koku çevre kirliliğine ve insanlara verecek olduğu zarardan ilgili şahıslar sorumludurlar.
 
      Yönetim olarak, Bu konuda duyarlı olalım çevremizdeki kişileri başı boş dolaşan köpeklerin site içinde beslenmemesi gerektiği konusunda uyaralım.
 
 
                                                                                                                        Saygılarımla
                                                                                                                      Ferdai CANOĞLU
     
 
 

×